Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ważne informacje

1. O której godzinie dzieci jedzą śniadanie?

Śniadanie w żłobku zaczynamy o 8:00 a kończymy o godzinie 8:30. Po tym czasie dzieci rozpoczynają inne aktywności.

 

2. Czy jeśli dziecko się spóźni, dostanie śniadanie?

Śniadanie rozpoczyna się o godzinie 8:00 i kończy o 8:30. Przyprowadzając pociechę do żłobka proszę wziąć pod uwagę, że maluszki potrzebują odpowiednią ilość czasu na zjedzenie posiłku. Przyprowadzając dziecko pod koniec czasu przeznaczonego na śniadanie, nie możemy zagwarantować, że zdąży zjeść posiłek. 

 

3. Czy jeśli się spóźnimy, to dla dziecka będzie odłożona porcja śniadania?

Nie, nie ma możliwości odłożenia porcji śniadania dla maluszka.

 

4. Czy ma znaczenie o której godzinie przyprowadzę dziecko do żłobka? Czy mogę przyprowadzić pociechę o dowolnej godzinie?

Ważne, by dzieci przyprowadzać do żłobka do godziny 9:00. Po tym czasie dzieci rozpoczynają różnego rodzaju aktywności i szkoda, by państwa pociecha musiała z nich rezygnować. Wprowadzanie dziecka w trakcie zajęć, może dezorganizować pracę.  Pamiętajmy, że maluszki potrzebują troszkę więcej czasu na zsynchronizowanie się z grupą i przyprowadzanie dziecka na już rozpoczęte zajęcia, nie służy.

 

5. Jak często dzieci wychodzą na dwór?

W naszym żłobku staramy się, by dzieci wychodziły na dwór każdego dnia. W ciepłe dni wychodzą również po południu.

 

6. Czy muszę kupować jakieś szczególne ubrania na dwór dla dziecka ?

Dzieci korzystają z żłobkowych placów zabaw, piaskownic. Nierzadko podczas zabawy brudzą się. W zależności od pogody, ubranka mogą się zmoczyć wodą, błotem, zabrudzić trawą.  Ważne, by wyposażyć dziecko w strój odpowiedni do pory roku i aktualnej pogody. W naszym żłobku kładziemy nacisk, by dzieci korzystały ze spacerów bez względu na panującą aurę.

 

7. Ile kompletów ubrań powinno być w szafce?

Dobrze, by w szafce przygotować dwie zmiany ubrań. Zdarza się, że dziecko pobrudzi się podczas posiłku, zdarzają się również „wypadki higieniczne”.

 

8. Ile pampersów powinno być w szafce?

Zalecamy, by każdego dnia w szafce rodzice zostawiali minimum 7 sztuk pieluch.

 

9. Czy w ciągu dnia, między posiłkami, dzieci dostają coś do picia?

W każdej sali jest butla z wodą, z której dzieci mogą korzystać w zależności od potrzeb. Woda w salach jest finansowana ze składek Rady Rodziców.

 

10.Co zrobić jeśli dziecko ma alergię pokarmową? Czy dostanie inny posiłek?

Dzieci u których stwierdzono alergię pokarmową, dostają posiłki wykluczające dany alergen. Konieczność wprowadzenia diety dla alergika  odbywa się po dostarczeniu do żłobka zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego alergię.

 

11. Czy do żłobka można przynosić swoje jedzenie?

W żłobku mamy własną kuchnię, w której każdego dnia przygotowywane są świeże posiłki. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych nie ma możliwości, by dzieci korzystały z posiłków przygotowanych poza placówką.

 

12. Jeśli dziecko jest chore, to czy jest odsyłane do domu?

Bardzo dbamy o to, by w żłobku przebywały jedynie dzieci zdrowe. Jeśli w ciągu dnia wystąpią u dziecka symptomy chorobowe (temperatura, kaszel, wysypka itp.), rodzic jest proszony o niezwłoczne odebranie dziecka ze żłobka.

 

13. Czy opiekun ma prawo nie przyjąć dziecka do żłobka, jeśli stwierdzi, że dziecko na objawy choroby?

Tak. W żłobku bardzo dbamy o to, żeby do placówki uczęszczały tylko zdrowe dzieci. Jeśli opiekun stwierdzi, że dziecko ma objawy infekcji, może odmówić przyjęcia. W placówce zatrudniona jest również pielęgniarka. W przypadku wątpliwości, każdorazowo służy poradą medyczną. 

 

14. Czy jeśli dziecko wróci po chorobie, to czy może zostać w żłobku podczas gdy pozostałe dzieci pójdą na dwór?

Do żłobka po chorobie wracają dzieci zdrowe, a to oznacza, że dziecko może brać udział we wszystkich aktywnościach przewidzianych w placówce.

 

15. Czy dziecko  przychodząc do żłobka, powinno mieć jakieś szczególne umiejętności?

Nie, dzieci przychodząc do żłobka nie muszą posiadać żadnych szczególnych umiejętności.

 

16. Czy w żłobku są organizowane zajęcia dodatkowe?

Obecnie w żłobku odbywa się rytmika, finansowana ze składek Rady Rodziców i język angielski, który opłacany jest przez rodziców dzieci chętnych do uczestnictwa w zajęciach.

 

17. Czy dziecko może przynosić do żłobka własne zabawki, pieluszki tetrowe, kocyki?

Jedynym czasem, kiedy dzieci mogą przynosić „domowe przytulaki” są pierwsze dni pobytu dziecka w żłobku. Docelowo, dzieci nie przynoszą z domu „przytulaków”.  Brak zgody podyktowany jest przepisami sanitarno-epidemiologicznymi.

 

18. Jak często rodzice powinni prać pościel żłobkową?

Pościel do prania oddawana jest raz w miesiącu. Ważne jest, żeby oddawana pościel była wyprasowana.

 

19. Dlaczego w żłobku jest konieczność zdejmowania butów przez rodziców i opiekunów?

Do naszej placówki uczęszczają dzieci od 1,5-3 lat. Dzieci często chodzą na czworakach, siadają lub kładą się na podłodze. Dbając o ich bezpieczeństwo i zdrowie, każda osoba wchodząca na teren żłobka, ma obowiązek zdejmowania obuwia lub zakładania nakładek ochronnych na buty.

 

20. Dlaczego odbierając dziecko należy pukać do Sali?

Dźwięk domofonu i otwierających się drzwi dla każdego dzieciątka jest impulsem do wyczekiwania przy drzwiach na swojego rodzica. Dzieci biegną do drzwi tłumnie i każde z nich liczy, że to właśnie ich rodzic przyszedł by je odebrać. Zdarzają się dzieci, dla których wyczekiwanie na rodzica jest bardzo trudne, a rozczarowanie, że to „nie moja mama”  kończy się płaczem i roztrzęsieniem. Chcąc zminimalizować impulsy do trudnych emocji, prosimy rodziców, by pukali do Sali i czekali, aż opiekunka otworzy drzwi i przyprowadzi naszą pociechę. Kolejnym powodem, dla którego prosimy rodziców o cierpliwość podczas oczekiwania na oddanie pociechy jest fakt, że niekiedy przychodzicie państwo podczas posiłku, przewijania czy innej aktywności, która wymaga spokojnego dokończenia. Naturalną reakcją dziecka na widok rodzica, jest natychmiastowe porzucenie wszystkiego co dotychczas robiło.

 

21. Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

Szczoteczki do zębów wymieniamy co 3 miesiące.

 

22. W jaki sposób mogę zgłosić nieobecność dziecka w żłobku?

Nieobecność dziecka należy zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem platformy iPrzedszkole. Dostęp do platformy przekazywany jest rodzicom mailowo w momencie rozpoczęcia uczęszczania dziecka do żłobka.

Ważne, by nieobecności zgłaszać do godziny 8:00, dzięki temu opłata za posiłki za cały okres nieobecności nie zostanie naliczona.

 

23. Czy zgłaszając nieobecność dziecka należy podawać przyczynę nieobecności?

Tak. Podawanie przyczyny pozwala nam monitorować ilość potencjalnych chorób.

 

24. Czy w placówce można korzystać z toalet?

Toalety w żłobku dostępne są TYLKO dla dzieci uczęszczających do placówki. Dzieci korzystają z toalety pod opieką opiekunki z odpowiedniej Grupy. W przypadku, gdy dziecko zgłosi potrzebę skorzystania z toalety będąc już szatni, rodzic powinien zaprowadzić je do odpowiedniej Grupy, żeby pod opieką wychowawczyni mogło skorzystać z toalety.

 

25. Czy z okazji urodzin dziecka, można przynosić do żłobka poczęstunek?

Tak, jednak rekonedowane są owoce. Ważne jest, żeby były umyte, obrane i pokrojone w poręczne dla małych dzieci kawałki. 

 

Data dodania: 2020-02-19 19:20:11
Data edycji: 2023-03-10 14:15:53
Ilość wyświetleń: 3729
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej